Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 02.28.2021, 12:37 PM

Довідник для учнів та студентів

Меню сайту
Пошук
Наше опитування
Чи допоміг вам сайт знайти те, що ви шукали?
Всього відповідей: 523
Що нового?
Форма входу
Міні-чат

Твір за п'єсою Бертольда Брехта "Життя Галілео"

Твір за п'єсою Бертольда Брехта "Життя Галілео"

Чи потрібні країні герої?

 

Безумновно, кожна країна потрубує героїв. Але чи потрібні ці герої правлячим колам? Іноді потрібні, у випадку, якщо "герой" стане маріонеткойю в руках влади, але у випадку, коли "герой" не йде на компроміс із сумлінням, коли він пропагує істину, в яку свято вірить, то влада зробить все, аби знищити таку людину. Саме цей момент є ключовим у проблематиці драми Б. Брехта "Життя Галiлея". За жанром - це фiлософська драма, в якiй автор спонукає глядача до переоцiнювання свiтогляду, вiдчути вiдповiдальнiсть за все, що вiдбувається у свiтi. Дiя п'єси вiдбувається в Iталiї доби Вiдродження, а образ Галiлея стає символом перевороту не тiльки в науцi, але й в духовнiй культурi, в розумiннi людиною свого мiсця на землi i у Всесвiтi.

 

Iсторiя життя Галiлея сама по собi драматична. Iнквiзицiя змушує великого вченого, щоб вiн зрiкся свого вчення. Є така легенда, що Галiлей не змирився i вигукнув: "А все-таки вона крутиться!" Брехт вiдкидає цю легенду i показує Галiлея, який зрiкся своїх переконань перед судом iнквiзицiї. Та Галiлей уособлює вченого, який визнає тiльки одне - свою мiсiю служiння iстинi. Заради цього служiння вiн здатен зректися близьких i учнiв, терпiти голод i холод. Так, коли улюблений Галiлеїв учень Андре звинувачує свого вчителя у зрадi словами: "Нещасна та країна, у якої немає героїв", Галiлей вiдповiдає, що чесна та країна, що потребує героїв. У останнiх картинах Брехт змальовує Галiлея, який продовжує свою працю.

 

Відстоювати істину і померти за неї - це, звичайно, благородно, але зберегти собі життя та покласти на себе вiдповiдальнiсть за увесь свiт, продовжувати працювати, навiть незважаючи, чи будуть коли-небудь використанi твої вiдкриття. 

Особисто я не вважаю героєм ту людину, яка дала себе вбити заради ідеї - це занадто легко. Справжнім героєм є той, хто проявляє мудрість та кмітливість і присвячує своє життя людям. Галілей є зразком справжнього героя, який творить не заради якоїсь ефімерної мети, а заради реальних людей, які і нині пам ятають ім я Галілео Галілея як одного з найвеличніших вчених-героїв усіх часів.

Автор: Вероніка Гришко
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Архів записів
Друзі сайту

Guide-for-students © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz